کاربر گرامی خوش آمدید

چگونه سریع درس را حفظ کنیم؟(قسمت دوم)

یادگیرنده دیداری

– اگر هر آنچه را که می بینید به یاد می آورید و به خوبی حفظ می کنید، شما احتمالا جزء افرادی هستید که اطلاعات دیداری خود را خوب به حافظه می سپارند. علائم یادگیرنده های دیداری:

-اطلاعات مربوط به تصاویرو نمودارها را خیلی راحت تر از مطالب شفاهی حفظ می کنند.

-با تجسم کردن مطالب آنها را یاد می گیرند. یا با ایجاد تصاویر زنده از اطلاعات و وقایع آنها را یاد می گیرند.

-مهارت های فضایی آنها خیلی قوی است، اندازه، شکل، بافت و زاویه دید به درک آنها کمک می کند.

-قادر به فهمیدن زبان بدن دیگران هستند و به خوبی حرکات بدن را درک می کنند.

-از محیط اطراف خود آگاه هستند و یک درک قوی از زیباشناسی، هنر و دیگر رسانه های دیداری دارند.

در یک محیط آرام بنشینید. به جایی بروید که حواس شما پرت نشود چیزی که توجه شما را جلب کند مانند اشیاء براق یا هر چیز دیگری مانند تلویزیون و پنجره بازجلوی چشم شما نباشد تا بتوانید روی مطلبی که می خواهید حفظ کنید تمرکز داشته باشید.

با استفاده از ماژیک های رنگی مطالب خود را علامت گذاری کنید. برای مثال اگر در حال حفظ تاریخ هستید هر شخصیت تاریخی را یک رنگ مشخص کنید.

هر یک از بخش های رنگی را جداگانه روی کاغذ با رنگ خودش بنویسید و این کار را تکرار کنید تا مطالب را به حافظه بسپارید. نوشتن هر کدام از قسمت ها با رنگ خودش به شما خیلی کمک خواهد کرد.

یک کارت راهنما درست کنید و در مکانی که جلوی چشم شما است قرار دهید و هنگامی که یادداشت های خود را مرور می کنید با رنگ روی آن علامت بگذارید.

مطالب را بارها بنویسید. اگر شما در حفظ کردن مطلبی مشکل دارید آن را بنویسید و جایی قرار دهید که مرتب آن راببینید.

با دوست خود درس بخوانید. رسم نمودارها، نوشتن توضیحات و آموزش مفاهیم به یکدیگر، به هر یک از شما کمک می کند تا بهتر یاد بگیرید.

نکات مهم را برجسته کنید. کلمات کلیدی و مهم را برجسته کنید تا آنها را به یاد داشته باشید اگر مطلب را به صورت PDF مطالعه می کنید از ابزار هایلایت سازی برای نکات کلیدی استفاده کنید این کار به حافظه شما کمک می کند همچنین به شما کمک می کند تا هنگام نیاز اطلاعات را سریع بازیابی کنید.

بین مطالعه زمان هایی را به کارهایی که دوست دارید اختصاص بدید. اگه به نقاشی علاقه دارید ، اگه به موزیک علاقه دارید، و… خلاصه زمان هایی را خالی بگذارید که اون کاری که دوست دارید و ازش لذت می برید انجام بدید.